#2 MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTMANIN 6 SIRRI

#2 MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTMANIN 6 SIRRI

Güne Bir Gaye ile Başlayın

Hayat sizi istediği şekilde uyandırmasın. Siz uyandığınızda gerçekçi ve güçlü bir amacınız olsun. Sizi yatağınızdan kaldıracak kadar önemli ve duygusal bir şey olmalı. Bu yüzden sadece genel motivasyon tekniklerine yoğunlaşmamalısınız. Bin bir çeşit motivasyon kaynağı vardır. Siz size uyan duygusal tarafı seçmelisiniz. Çünkü sizi mutlu edenin ne olduğunu kimse sizden daha iyi bilemez.

Ara Sıra Küçük Molalar Verin

 

Zamanınızın çoğunu bir şeye odaklanarak geçirmemelisiniz. Çalıştığınız sürece size nefes aldıracak aralar belirlemelisiniz. Her saat başı size en iyi gelecek 8 dakikalık arayı belirleyin, ve bunu alışkanlık haline getirin. Böylelikle motivasyonunuz kolaylıkla düşmeyecektir.

Yaşadıklarınızı Kaleme Alın

Kişisel tavsiye olarak de bunu en önemişi olarak söyleyebilirim. Her gün veya her hafta başarı veya başarısızlıklarınızı bir deftere yazın. Dönüp geriye baktığınızda sizin aslında bir hedefiniz ve bu hedefe giderken hangi yolu izlediğinizi görmenizi sağlayacak önemli bir pusuladır. En iyi veya en kötülerini değil sizin hislerinizin yansıttığını ve ileride yapmayı bıraktığınızda bu deftere bakıp tekrar cesaret alacağınız şeyleri yazın.

Hedeflerinizi Açıklamayı Misyon Edinin

Hedeflerinize gerçekten inanıyorsanız herkese duyurmalısınız. Bununla ilgili tanıdıklarınıza veya ulaşmak istediklerinize e-postalar gönderin. Sosyal Ağlarda paylaşın. Hayata geçireceğiniz projeleri insanlara anlatmaktan korkmayın. Fikir alın ve yolunuzu belirleyin.

Sıkıntılarınızı Çevrenizdekilerle Paylaşın

Herkesin zaman zaman yaşadığı sıkıntılar vardır. Sıkıntılarınızı dost bildiklerinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Yaşanan ruhsal çöküntülerin bütün yükünü sırtınızda taşıyamazsınız. İnsan oğlu sosyalleşmek için yaratışmış bir varlıktır,  bu sebepten insanların sıkıntılarını, mutluluklarını, dert ve tasalarını konuşarak paylaşırlar.

 

Önceliklerinizin Farkına Varın

Kendinizi mutlu etmelisiniz. Bir misyonunuz olmalı. İşinize karşı sizi tutkulu kılan şeyin ne olduğunu bulun. Eğer gerçekten yaptığınız işin size uygun olduğunu düşünmeyip sadece para kazanmak için yapıyorsanız, yapmayın! Geçen zamanınızı asla para ile geri getiremeyeceksiniz. Sevdiğiniz işi doğru yapmak size para kazandıracaktır. Neye ihtiyacınız olduğunu bulun!

Yukarıda yazdığım her şeyi biliyorsanız, amaçlarınızı geliştirmek için hareket geçmiyorsunuz demektir. Ya da amacınızı bilmiyorsunuzdur. O zaman yapmanız gereken tek bir şey var amaçlarınızı yerine getirmek veya amaçlarınızı bulmak için HAREKETE GEÇMEK!

 

Yapmak istediklerinizin ne olduğunu bildiğiniz zaman her şey size daha net gözükür, değil mi?

 

 

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.