Blog Yazısı Yazma Fikirleri

Blog Yazısı Yazma Fikirleri

Merhaba arkadaşlar,

Günümüzde artık blog yazarlığı aldı başını gidiyor. Fakat konularımız bir birine giriyor. Yeni başlayacak kişiler de konu bulmak üzerine zorluklar yaşıyorlar. Kısaca belirtmek üzere belki de aşağıda belirttiğim konular sizin blog açmanıza ve konu seçmenize yardımcı olacaktır. Gelin hep birlikte bir göz atalım;

 

#Rehberlik Edici – “Nasıl Yapılır” Yazısı Yazın: Uzmanlık alanınız veya bilgi brikimi olan bir konuda “nasıl yapılır”, tarzı rehberlik edici niteliğinde yazılar yazmanız tecrübe sahibi olmak isteyen kişilere yardımcı olursunuz. Bu tür yazılar hem insanlara yarar sağlar hem de sitenizin trafiği açısından size değer katar.

#2 Kıyaslama Yazısı Yazın: Rekabeti yüksek marka, servis veya hizmetleri birbirleriyle bilimsel verilere dayanarak kıyaslayın. Bu verilerden elde edilen sonuçlarla en iyi iş yerleriyle iş ortaklığı  kurup gelir elde edebilirsiniz. 

 

#3 Eleştirin: Tanınmışlık seviyesine ulaşmış popüler bir blog yazarı, web sitesi, ya da bireysel kişileri artı ve eksi yönleriyle yazın.

Amaç bir tartışma başlatmaktır.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise, yazdıklarınızı hukuksal çerçevede yazmanız.

#4 Tanıtım Yazısı Yazın – Kitap/Film/Ürün: Dürüst, doğru ve objektif yazılarlar bir çok kişiyi bir ürün alma konusunda  bilgilendirmeniz sonucu yönlendirdiğiniz firmalarla satış ortaklığı yaparak kendinize finansal getiri sağlayabilirsiniz.

 

#5 Sırlarınızı Paylaştığınız – İtirafta Bulunduğunuz Bir Yazı Yazın: Çoğu insan dedikoduyu çok sever. Başkalarının kirli küçük sırlarını öğrenmeye bayılır.

 

#6 En Son Seyahat Deneyimlerinizi Yazın:  Gezdiğiniz ülkeyle ilgili her detayı, nasıl gittiğinizi, yaşadığınız en iyi ve en kötü deneyimleri aktaracağınız yazılar yazın.

 

#7 Çekiliş Yapın: İnsanlar ücretsiz şeylere bayılır. Ziyaretçilerinize içeriğinizi paylaşma, arkadaşlarını davet etme sonucunda hediyeler dağıtarak yeni ziyaretçilere ulaşabilirsiniz.

 

 

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.