CES 2019’un En İyi Teknolojik Cihazları!

CES 2019’un En İyi Teknolojik Cihazları!

Her yıl Las Vegas’ta düzenlenen  FüÇüristik 🙂 bir cennet; CES (Consumer Electronics Show, Tüketici Elektroniği Fuarı)  2019 edisyonunun Ocak ayında tamamlanırken geriye akıllarda kalan soru daha ne kadar ileriye gidebilir?  Daha tam olarak bilmediğimiz bu dünyada, acaba  gelecekte bizi ne bekleyebilir?

O kadar bilmem ama 2019 CES Fuarında akılları durduracak şeyler olduğu kesin!

İşte 2019 CES Edisyonunda seçtiğim ve hayatımızda olmasını istediğimiz en iyi teknolojik hırdavatları 🙂

 

 

Sanal Gerçeklik Eğlencesi Sunan Otomobil Audi

Audi mi? çok karizma dimi ama bu çok farklı. Daha önce eşeğe biniyorduk artık arabaya binebiliriz.Arka koltuğunda film izlemenizi ve sanal gerçeklik oyunları oynamanızı sağlayan bir teknoloji prototipi. Uzun bir yola çıkmışken kendinizi Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run oyunu ile galaksinin en renkli köşesine koyabilirsiniz. Tabi isterseniz Super Mario da oynayabilirsiniz. 🙂 Tercih sizin… ama seyahatleriniz artık benzersiz olacağı kesin.

 

 

Katlanabilir Televizyon LG Signature OLED TV R

Sizin televizyonun da tüpü bittiyse. Artık değiştirme zamanı. Sürekli Tüpçü Fikret’i çağırmanıza gerek kalmadı. Hatta kalabalık bir aileniz varsa ve televizyon izlemek yerine tombala oynuyorsanız, alanınızı genişletebilirsiniz. Yaşam alanlarını daha toplu ve temiz tutma fikrinden yola çıkan LG, bir kabinin içine katlanabilen yeni nesil televizyonu Signature Series OLED TV R’yi duyurdu. Sadece 65 inç boyutunda tasarlanan televizyonu izlemediğiniz zaman tek tuşla kabinin içine katlayabiliyor ve kabini müzik sistemi olarak kullanabiliyorsunuz.

Ruh Halinizle Uyum Sağlayan Lamba Auri

 

Bildiğiniz gibi değil gaz lambaları mı? O da ne ? hangi çağdasın dostum taş devri mi? Bugün hiç çalışasım yok moralim çok kötü.  Lütfen boş boş konuşma. Oğlum ben nerden bilicem senin moralinin bozuk olduğunu? Kanka Auri bile biliyor sen ne kadar cahilsin!

Eveet! Doğru duydun! ‘Auri’ O bir masa lambası ruh haline göre uyum sağlıyor. Auri’nin  tasarım fikri tam olarak bu. Verdiği renkler ve çıkarttığı sesler sizin uyumadan önce rahatlamanıza veya ihtiyaç halinde uyanık kalmanıza yardımcı oluyor. Hoparlör görevi de üstlenen lamba, Amazon Alexa ile koordineli çalışabiliyor.

Ya dostum sen hangi çağdasın? Kendine gel!

 

Dişlerinizi 10 Saniyede Temizleyen Fırça Y-Brush

Sabah üşeniyor musun? Ya da akşam yatağından kalkıp kollarını kaldırmak zor mu geliyor. Misvak kullanma derdine son. Artık yeni bir teknoloji sizleri bekliyor. Diş mi? Ne dişi ağızda sağlam diş bırakmıyor. Artık sabah zamana karşı yarışmanıza gerek yok Sonik titreşimleri ve damak şeklinde dizilmiş naylon kılları dişlerinizi temizlemek için olağanüstü ustalıkla bir araya getiren Y-Brush, siz onu ağzınıza taktıktan sonraki 10 saniye içinde dişlerinizi tamamen temizliyormuş. Hadi size kolay gelsin. Ben misvağı tercih ederim. 🙂

 

 Samsung The Wall  Televizyon

 

Tüpçü Fikret arkada kalır mı söz konusu televizyon olduğunda Samsung ile hemen bir anlaşma sağlayarak.  Samsung ile birlikte CES 2019’da tanıttıkları The Wall son teknoloji tüm özellikleri bir adım ileri taşıdığını duyurmuş. İşin esprisi tabiki ancak Samsung Tv denince harikalar yarattığı kesin.

QLED teknolojisi ile OLED’i iç içe geçiren yeni MicroLED ile Samsung, görüntü kalitesinden taviz vermeyen süper ince 146 inçlik The Wall ile kusursuz bir seyir zevki yaşamanızı vadediyor.Haberiniz olsun.

 

 

Akıllı Klozet Kohler Numi 2.0

Artık tuvalette de yalnız değiliz. Zaten ses gidecek diye rahatça işimizi göremiyorduk. Şimdi iyice…

Afedersiniz, totonuz artık emin ellerde demek istedim.

Artık;

Isı ayarlı oturma alanı ve yıkama yağlamada son nokta.Özellikle temizleme/kurulama fonksiyonlarının yanı sıra renk değiştiren ışıkları, hoparlörü ve Amazon Alexa ile entegre komut desteği ile Numi 2.0, Kohler’in Konnect temalı banyo sistemleri ile farklı tarzlarda rahatlama imkanınız olacak. Şiddetle tavsiye ederim. 🙂

 

5 comments found

  1. Uzun bir süre göremeyeceğimiz bir çok yenilik geldi yine 🙂 Bu arada bir öneri olarak sitenizin arka planını değiştirmenizi öneririm. Hem sitenin yavaş açılmasına neden oluyor hem de okumayı zorlaştırıyor.

    1. Öneriniz benim için çok değerli, teşekkürler. En kısa zamanda önerinizi değerlendirip sonuca ulaştıracağım!

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.