Galatasaray- Beşiktaş  Derbi Maç Yorumu(Spor- Futbol)

Galatasaray- Beşiktaş Derbi Maç Yorumu(Spor- Futbol)

Bu gece oynanan Gs-Bjk derbisi hakkında düşüncelerim sanırım herkes için aynı. Taraftar o çoşkuyu vermek istiyor ancak eski derbileri yakalayamıyorlar. Özellikle son dönemlerde futbola gelen yeni kurallar (VAR) bekle oynat devam et sistemi, kesinlikle kusursuz bir teknoloji ama malesef onu bile yönetmekte güçlük çekiyoruz.

Burada yazdığım yazı bir takım taraftarı değil de objektif bir bakış açısı sergilemek isteyişimdir. Öncelikle bildiğiniz üzerte futbol bir takımın 11 kişiden oluşan 2 takımın karşılaşmak için sahaya çıkmasıyla başlar. Atmosfer tüm takım taraftarları tarafından tam destek yansıtılır. Oldukça keyifli maçlar seyredilir. Ama gel gelelim 50 bin küsür taraftar arasından 45 bin kişi takım oyuncusunun adını doğru söyleyememektedir. Burada yaptığım yorum kesinlikle kötü yorumlanmasın. İsmi söylenemeyen oyunculara bir sözüm yok. Çalışıyorlar ki sahada yerini, formasını giyip terini dökebiliyor. Sözüm Türk oyunculara hiç sormazlar mı kendilerine bu denli kişiler farklı ülkelerden gelip de burada forma için savaşıyor bizse yedek kulübesinde ter dökmeden binler veya milyonlarca lira kazanabiliyoruz. Bence çok aciz bir durum. Bu denli boşvermişlik ve  kocaman sahada 22 kişi top koştururken kendi milli oyuncuların yer almaması çok üzücü. Biz daha çok çalışıp daha fazla gurur duyulası şeyler yapmalıyız. Sitemim yabancı futbolculara değil. Adamlar bileklerinin gücüyle savaşarak sahada yer alıyor. Sitemim bizimkilere. Hala ne bekliyorsunuz? Yedek kulübesindeki rahatınızı bir bozsanız diyorum.

 

Bu geceki derbiyi kazanan Galatasaray oldu. Tebrik ediyorum. Şampiyonluğunu şimdiden kutluyorum. Ben de bir Galatasaray’lıyım. Ama malesef ilk attığımız gol öncesindeki taç atışı Beşiktaş’ın olmalıydı. Hak edilen bir gol değildi. Bu da zaten dengeyi epey bozdu. Gönlüm yine kazanmasından yanaydı ama bu şekilde olmamalıydı. Zaten maçın 30 dk sından sonra futbola dair hiç bir şey izlemedim. Maç sonucunu da hak edilen bir galibiyet olarak adlandıramam. Ancak Beşiktaş’ın da bir iyi bir oyun sergilediğini söyleyemem.

 

 

Demek istediğim şu ki; Milli unsurlar dışında Türk oyuncuların da fazla savaşıp çalışması. Umduğumuz medet yabancılarda zaten hali hazırda bulunuyor. Ama Türk oyuncularımız da daha fazla çalılması gerektiğini düşünüyorum. Umarım Türk futboluna değer katacak yetenekler yeniden doğacak ve bizi gururlandıracaktır. Giyilen formanın bir tarihi ve bir bütünlüğü vardır. Bunu milli gururlarımızdan başka kimse bilemez anlayamaz. Bu yüzden çok çalışmalıyız.

 

Umarım ki bundan sonra göreceğimiz tüm derbiler daha iyi bir mücadele ile sonuçlanır. Dahası da Türk futbolcularımız yedek kulübelerinde oturmaktan sıkılır ve yeşil sahaların tozunu attırmak için geriye döner.

 

 

TEBRİKLER GALATASARAY.

Şampiyon GALATASARAY.

 

                       (Haber için görsele Tıkla)

2 comments found

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.