Mürekkep

Mürekkep

Selam millet,

Düşünüyorum da hayaller ve hayatlar kavramı son dönemlerin en çok konuşulan konusu olmuş. Herkes bir limanda bekliyor. Kimileri gideni uğurluyor kimisi bir gelenini bekliyor.

Zamansız esen rüzgar beklenmedik yaprakları geri getirebilir. Mürekkeplerimiz sonuna kadar kullanalım.

Bazen kelimeler fazla anlam ifade etmiyor. Bazen de yazılanlar her ne olursa olsun en az bir kişinin hayatına dokunuyor. Diyeceksiniz ki şair burada ne demek istiyor. Önemli olan diyorum ki yazdığınızdan çok neden yazdığınız ne hissettirdiğimiz. Eğer bir mürekkep bir hayal için yola çıktıysa bırakın devam etsin.

Çoğumuzun gerçekleştirmek istediği aman asla uygulamaya geçemediği düşleri vardır. Bazıları yorgunluk içinde kaybolur bazıları mecburen yok olur. Siz onlardan olmayın. Sıkıca sarılın hayallerinize. Karşılıksız atılan adımlar, elbet bir gün karşılığını bulur.

Çoğu hatanın sonuna hata olduğunu kabul ederek sığınırız. Ders çıkarır mıyız bilmem ama kader diye arkasında dururuz. Ama bilmeyiz ki kaderi yaratan da bizleriz.

Seçim haklarına sahip varlıklarız. Sonuna kadar bu haklarımızı en doğru şekilde kullanmalıyız. Yanlışlarımızdan ders çıkarım onları doğru bir biçimde düzelterek yön vermeliyiz. Karşımıza çıkan insanlara ilham olmalıyız. Hep bana değil, güzel bir aile olmalıyız.

Farklı bir gelecek geliyor. Bence bunun hepimiz farkındayız. Ancak bunun için ne yapıyoruz? Daha fazla mı çalışmalıyız? Bence daha fazla çalışmak yerine daha üretken çalışmalıyız. Bunların zamanla alakası yok sadece düzenle alakası var. Ne kadar çok planlı ve düzenli olursak hayatımızı o kadar daha ilhamla kullanırız.

Sonuç olarak daha çok çalışıp daha üretken yapılara sahip olmalıyız ve geleceğimizi daha güzel yerlere taşımalıyız. Bir birimize daha fazla destek olup sırtına dayanmalıyız. El olup, şekil vermeli ayak olup yön vermeliyiz.

 

Yap, Paylaş ve Destekle.

 

 

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.