Sadece Başlamak Gerek Bazen!

Sadece Başlamak Gerek Bazen!

 

Şimdi bir bakın! Sokağa çıktığımızda kaçımız bir birimizin hatırını soruyor. Ya da hangimiz açız hangimiz tokuz? Bilen var mı? Çağımız getirdiği kendin pişir kendin ye  trendi son dönemin en popüler tekniği olarak hızla yayılmaya devam ediyor.  Tabi bunun böyle olmadığı insanlar da var. Onlar kalplerinin bir yerinde bu hayatı paylaşırlar. 7-8 yaşlarına kadar paylaşmanın ne olduğunu düşünce kalkmanın kendi ellerinde olduğunu çok iyi idrak ederler.  Gözlerinde ki o mutluluk hayat değişebilir biz onu değiştirebiliriz gelecek bizim elimizde onu biz kurtaracağız diye parklarda, sokaklarda, bina önlerinde koşturup duruyorlar. Gel gelelim ki yeni sürüm update  edilince bu çocukların bir kısmını kaybediyoruz.  Ama sorunu çocukta aramamak lazım. Herkesin kapasitesi var. Kimi oyun için tasarlanmış kimisi grafik.

Sistem hatalıdır diyenler?

Sistem hata veriyor ya? Bu update’ti  bu çocuk kaldıramıyor sonra bozuluyor. E bunun virüsü var, o su var şusu var normaldir. Performansı özelliklere  göre beklemek lazım. Sistemden önce  çuvaldızı kendimizde batırmak lazım. ‘Format atalım.’

Şöyle bir bakıyorum yarı da bırakılan ne kadar çok şey vardır kim bilir. Ne kararlar verilip yarım bırakılıyor. Arkamızı bile dönüp bakmıyoruz oysa ki ne umutlarla başlamıştık.

Sürekli kimse bizi anlamıyor diye şikayet ederken bazı şeyleri gözden mi kaçırıyoruz acaba?

Acaba biz kendimizi anlıyor muyuz?

Bence biz sormamız gereken soruyu sormuyoruz!

‘Benim Bu Dünyadaki Amacım Ne?’

Sabah uyanınca o gün biraz gözlem yaparak geçirebilirsiniz. O zaman göreceksiniz amaçsız olan sadece siz değilsiniz herkes biraz amaçsız duracak gözünüzde.

E tabii canım..

Biz ne sonbahar gelince bir ağaçtan düşen bir yaprağız, ne de hava da rüzgarda süzülen kuş. Normal değil mi gideceği yeri bilmeyen gemiye rüzgar ne yapsın? Kaptan’a sormak lazım…

O zaman bu geminin kaptanı da BİZLERİZ!

Hayatta en büyük harcayabileceğimiz servet ÖMRÜMÜZ! Kimin ne zaman öleceğini bilemeyiz. Ama çoğu insanın yapmadıkları ile ya da yapamadıkları ile ilgili bir düşüncesi vardır. ‘Neden söylemedim? Neden yapmadım ki? Bak şimdi o gıcık insan aklıma geldi bana öyle deyince yapıştıraydım ya cevabı. Gibi milyonlarca söz kullanırız.  Bazılarımız 20’li yaşlarında bazılarımız 30 kimi de 50’li yaşlarında artık her şey için çok geç diye söz eder. Hiç bir şey için geç değil! Hayat biz farkına varınca başlar. Çoğu yazar en iyi eserlerini son yaşlarında vermiştir. En iyi buluşların sahibi olan kişiler 50 ve 70 yaş aralığındaydı.

O halde, bir yerden başlamak lazım;

 

1- Hayatınızla ilgili yapacaklarınızın kısa ve net bir listesini yapın.
2- Şimdi bu yıl yapamadıklarınız ile ilgili yeni yılda yapmanız gerekenleri çıkaralım.

3- Ana hedefinizi yazın. Ne yapmak istiyorsun; Lokanta mı açmak yoksa en iyi pasta yapan sen mi olmak?
4- Ana hedefinize ulaşmak için ara hedefler yazalım. Lokanta açmak ile ilgili araştırma yapmak veya pasta kursuna gitmek.
5-  En önemlisi de bu hedef ile ilgili ilk yapmanız gereken BAŞLAMAK. Mesela kitap okumak ya da yapacağınızla ilgili internette araştırma yapmak.

Kolayı seçmeyin önce doğruyu seçin! Sonra sabredin ve doğru yapacağınıza inanın.

 

Yapmak istediğiniz her şeyin ilacı beyninizde ertelemekten vazgeçin ve HEMEN BAŞLAYIN!

 

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.