Sosyal Medya Çılgınlığı

Sosyal Medya Çılgınlığı

Sanırım sosyal medya hayatımızın artık merkezinden de öteye geçmiş durumda. Artık tamamen düzenimiz sosyal medyanın düzenlediği akıma göre ilerlemekte.

Sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasından en başta geliyoruz. Kitap okuma veya ürün geliştirme konusunda o kadar yaratıcı olamasak da, sosyal medya kullanımında gayet yaratıcıyız. Hatta o kadar yaratıcıyız ki sosyal medyadan dedikodu bile başlatabiliyoruz. Benim bu konuda en çok dikkatimi çeken de olmayan hayatları varmışçasına yaşayıp, öyleymiş edasıyla paylaşmak. Acaba hepimiz kaç kareyi bu şekilde parçaladık. Kaç anı bu şekilde ölümsüzleştirdik. Sosyal medya doğru kullanıldığı üzere insan hayatına büyük katkılar sunacağı apaçık ortadadır. Ancak bana soracak olursanız bunların sebebi düşünce kabiliyetimizin önüne gösteriş meraklılığı geçmektedir. Zira bir düşünsenize her gün yediği yemeyi paylaşan bir insanın hayattaki düşünce amacının ne olduğunu? Tabi yemek bloggerı değilse.

 

Aslında burada eleştirmek istediğim konu görsel güzelliği olmayan anlamsız bir görüntü kirliliği yaratmak. Kara komik üzücü kopya paylaşımlar. Ana sayfalaya girdiğimizde belki yüzler belki binlerce kopya paylaşımlar. Bu konuda sadece kişileri değil kendime de bu eleştirileri yöneltmek isterim.

 

Paylaşmadan önce araştırmayı veya üzerine düşünmeyi denersek belki biraz daha güzel görüntüler sergileyebiliriz.

Ülke olarak daha fazla gelişip yeni içerikleri üretmeye ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim. Başarılı bir gelecek istiyorsak el birliğiyle birbirimize destek olup, yapılan yanlışları düzeltmeliyiz. Gelecek gençlerin değil hepimizin elinde. Gelecek düşünenin elinde.

 

 

 

 

 

 

Email adresiniz açık olarak kullanıcılara paylaşılmaz. Doldurulma zorunluluğu vardır*.